ROBOTNICZA SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA
im. Komuny Paryskiej w Gdyni

Logowanie do IOK

Informator

linia rsm

Robotnicza Spółdzielnia
Mieszkaniowa
im. Komuny Paryskiej w Gdyni
tel. 58 669-2-118

fax: 58 669-2-121
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

linia rsm

Historia

Spółdzielnia nabyła osobowość prawną z dniem 03.05.1958r.
Powstała z incjatywy pracowników Stoczni im. Komuny Paryskiej w Gdyni, jako Spółdzielnia przyzakładowa, stąd jej pierwsza nazwa w brzmieniu: "Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa przy Stoczni im. Komuny Paryskiej w Gdyni". Podstawowym celem założonej spółdzielni było zaspokojanie potrzeb mieszkaniowych pracowników gdyńskiej stoczni. Pierwsze zamierzenia inwestycyjne w latach 1958-1960 obejmowało 5 bloków mieszkalnych zlokalizowanych na Płycie Redłowskiej.
     W dniu 17.11.1978 r. nastąpiła zmiana nazwy Spółdzielni i nabór członków Spółdzielni nie był ograniczony. Spółdzielnia realizowała zadania inwestycyjne w następujących dzielnicach Miasta Gdyni: Płyta Redłowska, Śródmieście, Grabówek, Obłuże Leśne, Pogórze Górne i Dolne. Obok budownictwa mieszkaniowego realizowane było dla Mieszkańców tzw. budownictwo towarzyszące, w szczególności: szkoły podstawowe, placówki oświatowo-kulturalne, żłobki, przedszkola, pawilony handlowo-usługowe.
    Spółdzielnia współpracuje z placówkami oświatowymi w swoich dzielnicach i w miarę możliwości wspomaga działalność kulturalno-oświatową na rzecz mieszkańców (festyny, Klub Seniora).
     Podstawową działalnością Spółdzielni jest eksploatacja istniejących zasobów. Jednak przy tej działalności na uwagę zasługuje również prowadzona działalność inwestycjna. Przykładem tego jest wybudowanie w latach 95/2005 czterech budynków wielorodzinnych mieszkalno-usługowych. (trzy w osiedlu Pogórze, jeden w osiedlu Redłowo-Śródmieście). Spółdzielnia nadal posiada atrakcyjne nie zabudowane tereny, które mogą być przeznaczone pod realizację nowych inwestycji.
Celem podniesienia samorządności Naszych Mieszkańców w wydzielonych już nieruchomościach powstały "Samorządy Nieruchomości" jako oddolne ogniwa społecznej konsultacji, w istotnych dla Mieszkańców sprawach w zakresie techniczno-eksploatacyjnym, estetyki i kultury zamieszkiwania.
Inicjatywa Naszych Mieszkańców jest "dobrem" w trafniejszym gospodarowaniu Ich majątkiem.

Spółdzielnia  została wpisana do Rejestru Spółdzielni pod numerem  476. 
linia rsm4
Zapraszamy do pobrania prezentacji związanej
z 55 leciem istnienia naszej Spółdzielni.

 

Pobierz prezentację

 

(Uwaga, do obejrzenia prezentacji niezbędne jest zainstalowanie
darmowego oprogramowania Microsoft PowerPoint Viewer 2010.)

 

 
linia rsm4

Formularz kontaktowy

Godziny przyjmowania interesantów:

Dział członkowsko-mieszkaniowy:
pn                 800 - 1700
wt                 700 - 1500
śr                  700 - 1500
czw               700 - 1500
Księgowość - czynsze, windykacja:
pn                900 - 1700
wt - pt          800 - 1300

Ostatnie artykuły

© 2023 RSM Gdynia. Wszystkie prawa zastrzeżone.